Postet nga: protestë

Bujqit polakë e bllokojnë një autostradë të rëndësishme me Gjermaninë

Bujqit polakë e bllokuan të dielën një autostradë të madhe me Gjermaninë, gjatë protestës së tyre më të fundit kundër rregulloreve dhe tatimeve të Bashkimit Europian (BE).

Tiranë: Përleshje me policinë në protestën e opozitës para Kryeministrisë

Qindra qytetarë shqiptarë u tubuan të marten, më 20.02.2024 para Kryeministrisë në Tiranë, në protestën e thirrur nga grupimi opozitar “Rithemelimi”, që drejtohet nga ish-kryeministri Sali Berisha.

Protestë në Shkup: Navalny, viktimë e regjimit gjenocidal të Putinit

“Aleksei Navalny, lideri i luftës për demokraci dhe të drejtat e njeriut, është viktimë e regjimit të pamëshirshëm të një diktatori gjenocidal”, është thënë të ...

Protesojnë infermierët e punëtorët e tjerë shëndetësorë të SHSKUK-së, duan kushte më të mira

Infermierë, punonjës teknikë e të administratës të Shërbimit Spitalor Klinik e Universitar të Kosovës (SHSKUK) protestuan më 15.02.2024 para drejtorisë së këtij institucioni.

Infermierët e SHKSUK-së paralajmërojnë protestë

Infermierët e Shërbimit Spitalor Klinik e Universitar të Kosovës (SHSKUK) kanë paralajmëruar mbajtjen e një proteste për të enjten, më 15.02.2024, në orën 12:00.

Paralajmërimi për protesa matanë Merdarës - Disa vetura zgjedhin të mos e kalojnë kufirin

Ndonëse erdhën deri në Mendare për të kaluar kufirin me Serbinë, disa vetura me targa të Kosovës e të shteteve të tjera, të drejtuara nga qytetarë ...

Pagat e ulëta, punëtorët teknikë të disa shkollave në Prishtinë paralajmërojnë grevë nga 5 shkurti

Punëtorët teknikë të disa shkollave në Prishtinë kanë paralajmëruar hyrjen në grevë nga e hëna e ardhshme për shkak të pagave të ulëta.

Sot mbahet protestë për hapjen e rrugës "Xhorxh Bush" në Prishtinë

Me kërkesën për hapjen e rrugës “Xhorxh Bush” në Prishtinë, në faqen në rrjetin social Facebook “Vrojtuesit e Lagjes – Prishtinë” ka paralajmëruar protestë për ...