Karim Benzema

Chelsea ‘shënjestron’ Benzeman

Francezi Karim Benzema është në shënjestrën e klubit anglez Chelsea, raporton Mirror.

Sipas Mirror, ‘blutë e Londrës’ shpresojnë që të zëvendësojnë spanjollin Alvaro Moratan, i cili është përfolur se do të transferohet tek Sevilla.

Ndryshe, Benzema këtë sezon për Real Madridin ka shënuar 7 gola dhe ka dhënë 3 asiste në 18 paraqitje në La Liga këtë sezon.