Postet nga: Chelsea

Hidhet shorti i Ligës së Kampionëve, këto janë ndeshjet çerekfinale

Në Nyon të Zvicrës është hedhur shorti për ndeshjet çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Shorti ka nxjerrë dy ekipe spanjolle kundër dy ekipeve angleze.

Të premten në ora 12 caktohen duelet e çerekfinales

Të premten në mesditë pritet të caktohen duelet e çerekfinaleve në kuadër të Ligës së Kampionëve.

Ministri i Sportit në Angli: Futbolli mund të funksionojë edhe pa investime ruse

Ministri i Sportit në Qeverinë e Mbretërisë së Bashkuar, Nigel Huddleston ka thënë së futbolli në këtë ishull mund të funksionojë edhe pa investimet ruse.

Abramovich përjashtohet nga Premierë Liga si drejtor i Chelsea

Premierë Liga e Anglisë, e ka përjashtuar pronarin e Chelsea, Roman Abramovich nga drejtori i Klubit, pasi oligarku u sanksionua nga qeveria e Mbretërisë së Bashkuar pas pushtimit ...

Qeveria e Mbretërisë së Bashkuar: Kush dëshiron ta blej Chelsea, duhet të na kontaktojë neve

Të gjithë personat e interesuar për të blerë Chelsea, duhet të kontaktojnë Qeverinë Britanike.

Roman Abramovich sanksionohet nga Britania e Madhe

Pronari i klubit anglez të futbollit Chelsea, Roman Abramovich, dhe gjashtë oligarkë të tjerë rusë janë sanksionuar nga Britania e Madhe.

Bllokohet shitja e Chelsea FC

Qeveria e Britanisë së Madhe ka vendosur që të bllokoj Roman Abramovich dhe më këtë rast ekipi anglez Chelsea nuk do të mund të shitet.

Roman Abramovich pjesë e bisedimeve mes Ukrainës dhe Rusisë

Ish-pronari klubit anglez Chelsea, Roman Abramovich është duke marrë pjesë në bisedimet mes Ukrainës dhe Rusisë në përpjekjet për të gjetur një zgjidhje paqësore.