Ilustrim: NASER FEJZA

Moti sot në Kosovë

Sot parashihet të jetë mot me diell dhe vranësira, të cilat do të shoqërohen me reshje shiu e shkarkime rrufesh.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 9-12 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 24-27 gradë Celsius.

“Do të fryjë erë e lehtë dhe lokalishtë e fortë nga drejtimi i perendimit dhe jugperëndimit”- thuhet në njoftim.