Leart Paqarada me ekipin e tij eliminon Borussia Dortmundin nga Kupa e Gjermanisë

Futbollisti i kombëtares së Kosovës, Leart Paqarada, me ekipin e tij St Paul ka eliminuar ekipin e Borussia Dortmundit nga garat e Kupës së Gjermanisë.

St Pauli mposhti Dortmundin me rezultat 2:1.

Paqarada ishte ndër më të mirët në fushën e lojës.

Paqarada luajti për 90 minuta lojë dhe u vlerësua me notën 6.9.