Postet nga: Champions League

UEFA vendos për ndeshjet e kthimit të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve

Liga e Kampionëve do të rikthehet me ndeshjet e mbetura të 1/8 së finales të cilat do të luhen më 7 dhe 8 gusht.

UEFA CHAMPIONS LEAGUE 2021 – 2024, ekskluzivisht në ARTMOTION

ARTMOTION ka zyrtarizuar se ka fituar të drejtat e transmetimit ekskluziv të tri ligave më të forta evropiane të UEFA-së: Champions League , Europe League dhe garën më të re ...

Rriten gjasat që finalja e Ligës së Kampionëve të mos luhet në Stamboll

Finalja e Ligës së Kampionëve ishte paraparë që të luhej në Stamboll  më 30 maj në stadiumin “Ataturk Olympic Stadium”. Por, situata e krijuar nga pandemia e coronavirusit në ...

Lyon thotë se data për ndeshjen e kthimit ndaj Juventusit ende nuk është caktuar

Presidenti i Lyonit, Jean –Micel Aulas, kishte konfirmuar të shtunën se ndeshja e kthimit e 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve, kundër Juventusit do të luhet ...

Juventus – Lyon do të luhet me 8 gusht

Ndeshja e kthimit të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve, mes Juventusit dhe Lyonit, planifikohet të luhet me 8 gusht, bën të ditur “RMC Sport”.

Klubet italiane refuzojnë që t’i luajnë ndeshjet e Ligës së Kampionëve gjatë vikendeve

Shkaku i coronavirusit janë pezulluar të gjitha garat europiane në futboll, përfshirë këtu edhe Ligën e Kampionëve dhe Ligën e Europës, po ashtu edhe ...

Liga e Kampionëve dhe Liga e Europës mund të luhen gjatë vikendeve

Sot edhe zyrtarisht UEFA ka marrë vendim që kampionati europian “Euro 2020”, të shtyhet për vitin 2021, në mënyrë që të përfundojnë garat europiane.

UEFA pezullon ndeshjet e ardhshme të Champions dhe Europa League

Shtëpia e futbollit evropian, UEFA në mëngjesin e sotëm ka marrë vendim që t’i shtyjë për një afat të pacaktuar ndeshjet e Ligës së ...

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!