Postet nga: Champions League

Myrto Uzuni eliminon Lirim Kastratin nga Liga e Kampionëve (VIDEO)

Skuadra hungareze Ferencvaros e ka eliminuar Dinamo Zagrebin nga rrethi i tretë kualifikues në Ligën e Kampionëve duke e mposhtur me rezultat 2-1.

Tirana mposhtet në shtëpi nga klubi serb dhe eliminohet nga Liga e Kampionëve (VIDEO)

Klubi serb Crvena Zvezda e ka mposhtur Tiranën me rezultat 1-0, në rrethin e dytë kualifikues në Ligën e Kampionëve duke e eliminuar nga kjo garë.

Bayerni e fiton Ligën e Kampionëve për herë të 6 në histori të klubit

Bayern Munchen është mbreti i Europës, për sezonin 2019/2020, pas fitores me rezultat 1-0, ndaj Paris Saint Germain.

Bayerni kalon në epërsi ndaj Parisit (VIDEO)

Bayern Munchen ka kaluar në epërsi ndaj Paris Saint-Germainit, me sulmuesin francez Kingsley Coman në minutën e 59’ pas një asistimi të bukur nga Joshua Kimmichit.

PSG – Bayern, cila skuadër ka bilanc më të mirë në 9 përballjet direkte

Paris Saint-Germain dhe Bayern Munchen, sot nga ora 21:00, në stadiumin “Estadio da Luz”, në Lisbon, do të përballen për herë të 10-të, në kuadër të finales së ...

PSG në finale të Champions League

Francezët e PSG kanë arritur për herë të parë në histori të klubit në finale të Champions League.

Mediat britanike shkruajnë se Drita rrezikon dëbimin nga Champions League

Pasi ndeshja ndërmjet Dritës dhe irlandezëve të Linfield në fazën parakualifikuese të grupeve në Champions League u anulua, për shkak se një lojtar i Dritë...

Drita fiton ndaj Inter Escaldes në Ligën e Kampionëve

Drita ka shënuar fitore të rëndësishme ndaj Inter Escaldes në gjysmëfinalen e fazës parakualifikuese, me rezultat 2-1.