Postet nga: Ajax

Ajaxi shkrin trofeun për t’ia dhuruar tifozëve  (VIDEO)

Ajaxi ka njoftuar se ka vendosur ta ndajë trofeun e ligës me tifozët e këtij klubi.

Chelsea- Ajax, mbyllet pjesa e parë me katër gola të shënuar  (VIDEO)

Është mbyllur pjesa e parë me epërsinë e Ajaxit ndaj Chelseas, me rezultat 3-1, ndeshje e vlefshme për fazën e grupeve në Ligën e Kampionëve.

Frenkie De Jong mesfushori më i mirë i vitit në Ligën e Kampionëve

Mesfushori i Barcelonës, Frenkie De Jong është zgjedhur mesfushori më i mirë i vitit në Ligën e Kampionëve.

Ajax nuk e pranon ofertën e Juventusit prej 67 milionë euro, dëshiron vetëm 75 milionë

Juventus është duke bërë përpjekje që të nënshkruaj me kapitenin e Ajaxit Mtthijs de Ligt.

Zyrtare: Ajax transferon Quincy Promes nga Sevilla (FOTO)

Ajaxi e ka kompletuar transferimin e Quinci Promes nga skuadra e Sevillës.

Juventus vazhdon bisedimet për transferimin e De Ligt

Juventus është gati që të bëj transferin e vitit, duke e marrë në radhët e veta mbrojtësin holandez Matthijs De Ligt.

De Ligt e ‘tradhton’ Barcelonën për Manchester Unitedin

Kapiteni i Ajaxit Matthijs De Ligt ende nuk ka vendosur për të ardhmen e tij, pasi atë po e kërkojnë skuadra si Barcelona, Manchester United, Bayern Munich dhe ...

Ajax i pandalshëm shënon edhe golin e dytë (VIDEO)

Ajax e ka dyfishuar epërsinë me Ziyechin në minutën e 36’ pas asistimit të Tadicit.