Gajokva (ilustrim)

Gjakovë, viktima raporton në polici keqtrajtimin nga familjari i saj

Një rast i dhunës në familje është raportuar gjatë ditës së djeshme në Gjakovë.

Policia ka bërë të ditur se një grua ka raportuar për keqtrajtimin fizik që i ka bërë një familjar i saj.

Si pasojë e këtij keqtrajtimi, viktima e këtij rasti ka pranuar tretman mjekësor dhe më pas është thyer në shtëpinë e saj.

Ndërsa, i dyshuari është arrestuar dhe pas intervistimit, me vendim të prokurorit kujdestar i është caktuar masa e ndalimit për 48 orë.