Gjakova (Ilustrim)

Arrestohet gjakovari për fajde, Policia i gjen fletore me shënime

Një person është arrestuar dje në Gjakovë, nën dyshimin për fajde.

Sipas policisë, ai dyshohet se i ka dhënë një gruaje para me fajde.

Tutje thuhet se nga i dyshuari janë sekuestruar tri fletore me shënime që dyshohet se janë përdorur për fajde.

Policia thotë se në garazhin e të dyshuarit janë gjetur dhe janë sekuestruar 2264 litra alkool pa prejardhje.

Policia shton se me vendim të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje.

Rasti ka ndodhur rreth orës 08:00.