Vrasja në Podujevë, Prokuroria jep detaje

Prokuroria Themelore në Prishtinë ka njoftuar se po merret me rastin e vrasjes që ndodhi gjatë së hënës në Podujevë.

Në njoftim thuhet se me të pranuar informatën nga Policia, prokurori kujdestar nga Departamenti i Krimeve të Rënda ka dalë në vendin e ngjarjes.

“Sipas informatave fillestare, në rrugën “Zahir Pajaziti” Podujevë, nga të shtënat me armë zjarri, një person nuk ka mundur t’iu mbijetoj plagëve të marra nga arma e zjarrit, me ç’ rast nga ekipi mjekësor është konstatuar pa shenja jete, ndërkaq një person tjetër është plagosur dhe dërguar për ta marrë ndihmën mjekësore”, thuhet në njoftimin e Prokurorisë Themelore në Prishtinë

Aktualisht, Prokuroria në koordinim me Policinë janë duke i ndërmarrë të gjitha veprimet e nevojshme hetimore, për t’i ndriçuar rrethanat e rastit, si dhe identifikuar personat e dyshuar.

Një person i vdekur dhe një i plagosur si pasojë e gjuajtjes me armë zjarri në Podujevë