Postet nga: Bernjak

Presidentja Osmani vizitoi policët në pikat kufitare Jarinjë dhe Bërnjak (FOTO)

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani dhe Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla kanë vizituar policët në pikat kufitare Jarinjë dhe Bërnjak.

Hapen pikat kufitare në Jarinjë dhe Bërnjak - VIDEO

Pikë kalimet kufitare në Jarinjë dhe Bërnjak janë hapur për qarkullim.

Pikat kufitare në Jarinjë dhe Bërnjak vazhdojnë të jenë të mbyllura për qarkullim

Pikëkalimet kufitare në Jarinjë dhe Bernjak vazhdojnë të jenë të mbyllura për qarkullim.

Ministri Sveçla viziton stacionin policor në kufirin në Bërnjak dhe atë në Jasenovik

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka bërë të ditur se sot ka vizituar pikën kufitare në Bërnjak, në stacionin policor të kufirit në ...

Kush qëndron pas incidenteve lidhur me targat në veri?

Institucionet e Kosovës po fajësojnë “grupet ilegale ekstremiste” për incidentet në veri, që kanë për cak serbët që po i konvertojnë targat e makinave të ...

Sveçla viziton edhe pikën e Policisë Kufitare të vendosur muaj më parë në Bërnjak

Përveç vizitës në pikën kufitare në Bërnjak, ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka vizituar për pak minuta edhe pikën e ...

Xhelal Sveçla: Serbia po e zbaton marrëveshjen për moslëshimin e dokumentit për hyrje-dalje

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, në një deklarim për media nga pika kufitare në Bërnjak ka thënë se është ndërprerë lëshimi ...

Kriza në veri, pamje të prezencës së KFOR-it dhe Policisë

Në disa pika statike në veri të Kosovës janë vendosur njësi të KFOR-it ndërsa janë parë edhe vetura të Policisë së Kosovës të vendosura në lokacione ...