Postet nga: Batllavë

Vdekje e dyshimtë në Batllavë

Një person është gjetur pa shenja jete nga një familjar i tij në një pyll në fshatin Batllavë të Podujevës.

Kapen rrjeta ilegale të peshkimit në Liqenin e Batllavës

Federata e Peshkatarëve të Kosovës në mbrëmjen e 21 marsit 2024 ka ndërmarr një aksion për kapjen e rrjetave ilegale të peshkimit në liqenin e Batllavës, ...

Nis rrënimi i vilave pa leje ndërtimi në Batllavë - VIDEO

Një aksion i inspekcionit komunal të Komunës së Podujevës dhe Policisë së Kosovës ka nis që disa orë në zonën përreth Liqenit të Batllavës.

Vrasja në Batllavë, IPK nis me grumbullimin e informacioneve nëse Policia kishte kyer detyrën e saj, apo jo

Në fillim të kësaj jave, më saktësisht të hënën një vrasje e rëndë ka ndodhur në Batllavë të Komunës së Podujevës.

Probleme në fabrikën e Batllavës, pa ujë të pijshëm mbesin shumë lagje e fshatra në Prishtinë e Podujevë

Kompania Rajonale e Ujësjellësit "Prishtina" ka njoftuar pa ujë të pijes sot do të mbesin të gjitha fshatrat që furnizohen me ujë nga gypi magjistral Albanik-Prishtinë, po ashtu, ...

Gjuajtje me armë në Batllavë, arrestohen 5 persona

Policia e Kosovës sot ka arrestuar 5 persona në Batllavë të Podujevës, pasi dyshohet se ka pasur gjuajtje me armë.

Aksident në Batllavë, automjeti del nga rruga, 3 të lënduar

Një aksident ka ndodhur para dy orëve në fshatin Batllavë të Podujevës.

Rritet niveli i ujit në Batllavë e Badoc

Kompania Rajonale e Ujësjellësit ,, Prishtina ,, sh.a. (KRUP)  ka njoftuar se është rritur niveli i ujit në dy liqenet që furnizohet Prishtina.