array(1) {
 [0]=>
 array(3) {
  ["square_thumb"]=>
  bool(true)
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#ae1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(5) "Ekipi"
 }
}
Xheneta Murtezaj

Xheneta Murtezaj

Xheneta Murtezaj është angazhuar në KALLXO.com që nga korriku i vitit 2018, fillimisht si praktikante ndërsa aktualisht është në pozitën e gazetares.

Ajo ka përfunduar studimet Bachelor në fakultetin e Komunikimit Masiv – Gazetari në kolegjin AAB. Tani është duke i ndjekur studimet master në drejtimin ‘Administratë Publike dhe Diplomaci’ në po të njëjtin kolegj.

Ajo merret kryesisht me çështjet dhe hulumtimet sociale, qeverisje lokale, duke mos anashkaluar as raportimet në sektorë të tjerë.

Mbahet konferencë shkencore në 25-vjetorin e 'Lidhjes Shqiptare në Botë dhe ABSM' në Basel

Paralajmërohet mundësia për vërshime në Kosovë

E përcolli dhe e fotografonte vazhdimisht policin, arrestohet i dyshuari në Mitrovicë

Dy të mitura dyshohet se u sulmuan seksualisht

Chollet bisedon me Kurtin për shtyrjen e gjobave për targat

Alex Whiting zëvëndëson Jack Smith si UD i prokurorit të specializuar

Moti

Mot i vranët e me shi

Sulmi i kameramanit në Mitrovicën e Veriut, deklarohet Policia e Kosovës

Komisioni për krizën energjetike, ambasadori Martin Berishaj pyetet për raportimet në median sllovene

Ministri Mehaj takon Hashim Thaçin dhe të tjerët në Hagë, i njofton për zhvillimet në vend

E kërcënoi dhe ia mori dokumentet gruas së tij, arrestohet i dyshuari nga Suhareka

Dilemat ‘mbitokësore’ për parkingun nëntokësor

Plagoset një person në oborrin e një kazinoje në Breznicë të Bujanocit, Policia e Kosovës arreston nëntë persona

Kurti në takim me Borrell dhe Lajçak, flasin për zhvillimet në veri

Ky është arsyetimi i Komunës së Prishtinës për çmimet e larta për parkingun nëntokësor