Postet nga: autobusët

Gërvalla: Kërkuam nga QUINT-i dhe BE një reagim më të prerë për atë se çka ndodhi në kufi të Serbisë

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diaporës, Donika Gërvalla, ka deklaruar se me ministrin e Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, janë takuar me ambasadorët ...

Presidentja e Kosoves, Vjosa Osmani

Osmani për bllokimin e qytetarëve të Kosovës nga autoritetet e Serbisë: Përgjegjës për këtë është Vuçiq

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, e ka cilësuar presidentin serb, Aleksandar Vuçiq, si i vetmi përgjegjës për ndalimin e autobusëve të operatorëve ...

Vazhdojnë rrugën disa prej autobusëve që u ndalën në kufirin Serbi - Kroaci

Një pjesë e autobusëve me targa të Kosovës, që ishin ndaluar nga autoritetet serbe në pikën kufitare me Kroacinë, tashmë kanë filluar që të vazhdojnë rrugën ...

Blerja e 30 autobusëve të rinj, "Trafiku Urban" dhe BERZH nënshkruajnë një marrëveshje

Ndërmarrja komunale e Prishtinës “Trafiku Urban” dhe Banka Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZH) kanë nënshkruar sot një marrëveshje, e cila ka të bë...

Internet pa pagesë në autobusët e Trafikut Urban në Prishtinë

Qytetarët që do t’i përdorin autobusët e ‘Trafikut Urban’ në Prishtinë, prej 6 shkurtit do të kenë edhe qasje pa pagesë në internet.

Përparim Rama: 10 mijë udhëtarë më shumë po përdorin ‘Trafikun Urban’ që nga janari

Kryetari i Prishtinës Përparim Rama ka njoftuar se me aplikimin e biletës ditore në sistemin e pagesës në Trafikun Urban, numri i udhëtarëve është ...

Aksion i Inspektoratit ndaj transportuesve ilegal në kryeqytet - VIDEO

Inspektorati i Komunës së Prishtinës edhe sot ka zhvilluar një aksion në zonën afër stacionit të autobusëve

Vetëm 90 franga Zvicër - Kosovë me 'Sharr Travel'

Me vetëm 90 franga bashkatdhetarët tanë që jetojnë në të gjitha qytetet e Zvicrës kanë tashmë mundësinë që të vijnë për vizitë në vendlindje, në të ...