array(1) {
 [0]=>
 array(3) {
  ["square_thumb"]=>
  bool(true)
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#ae1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(5) "Ekipi"
 }
}
Xheneta Murtezaj

Xheneta Murtezaj

Xheneta Murtezaj është angazhuar në KALLXO.com që nga korriku i vitit 2018, fillimisht si praktikante ndërsa aktualisht është në pozitën e gazetares.

Ajo ka përfunduar studimet Bachelor në fakultetin e Komunikimit Masiv – Gazetari në kolegjin AAB. Tani është duke i ndjekur studimet master në drejtimin ‘Administratë Publike dhe Diplomaci’ në po të njëjtin kolegj.

Ajo merret kryesisht me çështjet dhe hulumtimet sociale, qeverisje lokale, duke mos anashkaluar as raportimet në sektorë të tjerë.

Lagjet ‘Arbëria’ e ‘Tophane’ përfituese të projektit ‘Solar 4 Kosovo’

Këshilli i ministrave jep dritën e gjelbër për liberalizim të vizave për Kosovën

Përparim Rama i dhuron presidentes Osmani ‘Hyjneshën në fron’

VIDEO - Banesat e ndërtuara nga ndërkombëtarët, disa banorë të Malishevës kërkojnë t’i marrin në pronësi

Rohde: Nuk duam një 'Republikë serbe' në tokën e Kosovës

Viktima që u gjet sot i vdekur në Ferizaj ishte raportuar i zhdukur që 5 ditë

Gjendet i vdekur një 30-vjeçar në pyll, dyshohet për vetëvrasje

Hajni kapet në flagrancë në një market në Suharekë

Kurti bisedoi me senatorin amerikan Murphy, flasin edhe për takimin në Bruksel

(PAMJE) Ushtarët e FSK-së realizojnë portretin e komandatit legjendar Adem Jasharit

Oda Ekonomike Gjermano-Kosovare: Investimet nga Gjermania u rritën mbi 60% në vitin 2022

Eurodeputeti holandez i shkruan KE-së: Vuçiq përdor BE-në si 'bankomat' dhe refuzon të nënshkruajë marrëveshje

Mashtruan kinse kanë hapur një 'Shtëpi për të moshuar', bie pre një familje

I dyshuar për dhunim, policia i gjen në veturë 20 copë fishek

Policia e kosoves

Sulmoi seksualisht të miturën, arrestohet i dyshuari