Postet nga: Klinika Emergjente

Emergjenca zhvendoset në hapësirat e Gjysmë Intensives së Kardiologjisë

Qendra Klinike Universitare e Kosovës ka njoftuar se për shkak të fillimit të renovimit të tërësishëm të hapësirave, Klinika Emergjente është zhvendosur në hapë...

Emergjenca

Aksidenti zinxhiror në autostradë, shtatë nga tetë të lënduarit lirohen për në shtëpi

Tetë persona kanë kërkuar ndihmë mjekësore në Klinikën Emergjente në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës pas aksidentit me 14 vetura që ndodhi në mëngjesin e ...

Ashensori në Klinikën Emergjente në QKUK nuk punon

Ashensori në Klinikën Emergjente të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës nuk është duke punuar.

Drejtori i Klinikës Emergjente flet për gjendjen e të plagosurve në Prishtinë

Drejtori i Klinikës Emergjente të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës (QKUK), Naser Syla, ka dhënë detaje për KALLXO.com lidhur me gjendjen e dy personave ...

Mjeku kujdestar për gjendjen e 30-vjeçares që e zuri lisi: Ka lëndime gati në të gjitha pjesë e trupit

Një person rreth 30-vjeçar ka vdekur pasi mbi të ka rënë një lis, i cili është rrëzuar nga erërat e forta. Edhe një 30-vjeçare është ...

Emergjenca: 275 persona brenda 24 orëve

275 persona kanë kërkuar ndihmë mjekësore në Qendrën Emergjente të QKUK-së, gjatë festës së Bajramit.

Presidentja Osmani me vizitë në Klinikën Emergjente në QKUK

Presidentja Vjosa Osmani dhe zëvendësministrja e Shëndetësisë, Dafina Gexha, kanë vizituar Klinikën Emergjente në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK).

Po hetohet rasti i 40-vjeçares nga Kamenica që dyshohet se ka vdekur pas marrjes së një injeksioni

Policia e Kosovës ka njoftuar se është duke hetuar vdekja e 40-vjeçares nga fshati Rogaçicë e Kamenicës.