Postet nga: MPB

Ministria e Brendshme ka shpallur tender 12.3 milionë euro për letërnjoftime e pasaporta

Dikasteri qeveritar për punë të brendshme në Kosovës, ka iniciuar procedurë tenderuese me qëllim të furnizimit me dokumente personale identifikimi dhe mirëmbajtje të sistemeve elektronike.

Sveçla priti në takim lamtumirës Gjeneralin e NATO-s Jorg Ruter, flasin për sigurinë në Kosovë

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla ka zhvilluar një takim me drejtorin e NATO-s Advisory and Liaison Team (NALT), Gjeneralin Jorg Ruter, në prag të përfundimit ...

Foto: Policia e Kosovës

Kolona për të hyrë në Kosovë nga pika kufitare Dheu i Bardhë

Deri në një orë janë duke pritur qytetarët për të hyrë në Kosovë në pikën kufitare Dheu i Bardhë.

Komuna e Prishtinës: Mosfunksionimi i E-kiosqeve vjen si shkak i ndryshimeve në certifikata nga MPB

Komuna e Prishtinës ka bërë të ditur se mosfunksionimi i E-kiosqeve është problem që po përballet i gjithë vendi si shkak i disa ndryshimeve në certifikata nga ...

Moszbatimi i Ligjit për Infrastrukturë Kritike, flet drejtori për siguri publike i MPB-së

Drejtori për Siguri Publike në kuadër të Ministrisë së Punëve të Brendshme, Mensur Hoti është duke raportuar në Komisionin për Siguri rreth zbatimit të Ligjit pë...

Xhelal Sveçla reagon pas publikimit të lajmeve për draft projektligji e ri të pagave

Ministri i Punëve të Brendshme Xhelal Sveçla ka reaguar në lidhje me shkrimet dhe lajmet për draft projektligjin e ri për pagat e zyrtarëve publikë.

MPB hap tender për blerjen patentë shoferëve ndërkombëtar

Ministria e Punëve të Brendshme (MPB), javën e kaluar hapi tender për t`u furnizuar me patentë shoferë ndërkombëtar bllanko.

Shtyhet mbledhja e Këshillit Drejtues të UP-së

Këshilli Drejtues i Universitetit të Prishtinës "Hasan Prishtina", sot nuk do të mbajë mbledhjen e planifikuar, ku pritej të vendosej për pozitën e Sekretarit të Universitetit ...