array(1) {
 [0]=>
 array(3) {
  ["square_thumb"]=>
  bool(true)
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#ae1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(5) "Ekipi"
 }
}
Vlera Shabani

Vlera Shabani

Vlera Shabani është në përfundim të studimeve Bachelor në Degën e Gazetarisë në Universitetin e Prishtinës.

Ajo u bë pjesë e ekipit të KALLXO.com në gusht të 2022-ës si praktikante.

Vlera është e fokusuar në raportimin në fushën e shëndetësisë por, nuk lë anash as raportimet në fushat e tjera.

Kureshtja është ndër tiparet e saj kryesore, prandaj edhe parashtrimi i pyetjeve është pjesë e karakterit të saj.

Me punën e saj si gazetare ajo ka përmbushur ëndrrën e saj të fëmijërisë, punë që sot ajo e bën me shumë entuziazëm

Mitrovicë e Veriut - Policia konfiskon uniforma ushtarake, shok bombë e sprej kundër qenve

Klinika Kirurgjike

Dëmtimi i një gypi të ujit në QKUK shkakton pasoja në disa salla operative, drejtori jep detaje

Bordi i ShSKUK-së nuk aprovon raportin 6-mujor të punës, për shkak të performancës së keqe

UNESCO e shton iftarin në listën e trashëgimisë kulturore

Menaxhmenti i SHSKUK-së ankohet se drejtorët e klinikave dhe spitaleve nuk dinë të raportojnë

ETEA për rezultatet në PISA: Këmbanë e fundit për institucionet e Kosovës

Komisioni për Mirëqenie Sociale kalon të gjitha amandamentet për Projektligjin për Shërbime Sociale dhe Familjare

Humbën në Malin e Dajtit, Policia shqiptare shpëton dy turistë çekë

Shqipëri, deputeti Shehaj: Po punoj për një alternativë të re politike, kam nisur takimet

Punime për siguri të sistemit, KEDS njofton ku do të ketë ndërprerje të energjisë nesër

Arben Vitia kërkon zbatimin e Ligjit që e kishte shkelur vetë 5 muaj më parë

Zgjedhjet parlamentare në Maqedoninë e Veriut do të mbahen më 8 maj 2024

Zyrtarët rajonalë iranianë miratojnë kod të rreptë të veshjes për nëpunëset civile

Maqedoni e Veriut, zgjedhje të dyfishta në pranverë

Izraeli urdhëron evakuime nga pjesë të qytetit të dytë më të madh të Rripit të Gazës