array(1) {
 [0]=>
 array(3) {
  ["square_thumb"]=>
  bool(true)
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#ae1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(5) "Ekipi"
 }
}
Vlera Shabani

Vlera Shabani

Vlera Shabani është në përfundim të studimeve Bachelor në Degën e Gazetarisë në Universitetin e Prishtinës.

Ajo u bë pjesë e ekipit të KALLXO.com në gusht të 2022-ës si praktikante.

Vlera është e fokusuar në raportimin në fushën e shëndetësisë por, nuk lë anash as raportimet në fushat e tjera.

Kureshtja është ndër tiparet e saj kryesore, prandaj edhe parashtrimi i pyetjeve është pjesë e karakterit të saj.

Me punën e saj si gazetare ajo ka përmbushur ëndrrën e saj të fëmijërisë, punë që sot ajo e bën me shumë entuziazëm

Dita Ndërkombëtare për Eliminimin e Dhunës ndaj Grave, Osmani: Dhuna ndaj grave, epidemi zemërthyese

LIVE - Jetesa në burgjet e Kosovës

Zv.ministri Durmishi: Në përgjithësi të gjitha rrugët janë të kalueshme

Zëri i Amerikës: Goditet me thikë në burg, ish-polici i dënuar për vrasjen e George Floyd

Reshjet e borës - Policia bën thirrje për kujdes të shtuar në trafik

Nesër zbulohet shtatorja e Adem Demaçit në Podujevë

Nis procesi i eliminimit të brejtësve në kryeqytet

Arrestohet një i kërkuar nga gjykata në Zubin Potok, ishte dënuar për grabitje në vitin 2020

A është e kundërligjshme marrëveshja mes Policisë dhe ShSKUK-së?

Dyshohet se ngacmoi gazetaren për 4 vjet rresht, Prokuroria i ngrit aktakuzë

'KRU Prishtina' informon qytetarët si të parandalojnë ngrirjen e ujëmatësve dhe gypave

Raportohen tri raste të dhunës në familje

Presidentja merr pjesë në Samitin e tretë të Diasporës në Tiranë

Presidentja takon Grupin Avokues për Mbrojtjen e Grave, informohet për sfidat e tyre në Kosovë

Osmani e Kurti në pritjen e Ambasadës së Shqipërisë për 111-vjetorin e Pavarësisë