array(1) {
 [0]=>
 array(3) {
  ["square_thumb"]=>
  bool(true)
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#ae1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(5) "Ekipi"
 }
}
Vlera Shabani

Vlera Shabani

Vlera Shabani është në përfundim të studimeve Bachelor në Degën e Gazetarisë në Universitetin e Prishtinës.

Ajo u bë pjesë e ekipit të KALLXO.com në gusht të 2022-ës si praktikante.

Vlera është e fokusuar në raportimin në fushën e shëndetësisë por, nuk lë anash as raportimet në fushat e tjera.

Kureshtja është ndër tiparet e saj kryesore, prandaj edhe parashtrimi i pyetjeve është pjesë e karakterit të saj.

Me punën e saj si gazetare ajo ka përmbushur ëndrrën e saj të fëmijërisë, punë që sot ajo e bën me shumë entuziazëm

Mjekët në QKUK i largojnë kurorën e dhëmbit pacientes që e gëlltiti atë

Jep dorëheqje zëvendësuesja e udhëheqësit të Auditimit në SHSKUK

Pas lirimit nga akuza, flasin dy kardiologët: Ky proces shkaktoi dëm të madh te pacientët

Punime të domosdoshme për siguri të sistemit, KEDS tregon ku do të ketë ndërprerje të rrymës nesër

Presidentja Vjosa Osmani drekon me krerët e shteteve të Ballkanit Perëndimor, me ftesë të Borrellit

Inspektorati Shëndetësor kreu 678 inspektime dhe shqiptoi 72 gjoba për tetë muaj

Erdogan: Turqia e mbështet Azerbajxhanin në “ruajtje të integritetit territorial”

Rahovec, dy të plagosur me armë zjarri, dy persona dorëzohen në Polici

Brukseli do t’i përjashtojë ukrainasit nga rregullat e BE-së për azilin

Qeveria dhe BE-ja nuk pajtohen për Asociacionin: Çka tash?

Arrestohet një zyrtar i ATK-së, dyshohet se ka lëshuar dokument të rrejshëm

Ndalohen për 48 orë edukatoret që dyshohen se keqtrajtuan fëmijën në çerdhe

Mjekët nga Turqia do të kryejnë 46 intervenime kardiokirurgjike në QKUK

Kurti thotë se Lajçak e Vuçiq ishin koordinuar për zbatimin gjysmak të marrëveshjes

U arrestuan pasi grabitën një telefon dhe 50 euro, pranojnë fajësinë në polici