Postet nga: kuvend

Tiranë, Kuvendi miraton rezolutë për anti-korrupsionin dhe sundimin e ligjit

Në Tiranë, Kuvendi miratoi sot projekt-rezolutën lidhur me thellimin e reformave për sundimin e ligjit dhe antikorrupsionin.

Kuvendi më 2 maj diskuton për raportin e DASH-it

Raporti i Departamentit amerikan të Shtetit (DASH) do të diskutohet të enjten, më 02.04.2024 në seancën e radhës të Kuvendit të Kosovës.

Presidentja Osmani: Dhuna me bazë gjinore është turp kolektiv me të cilin duhet të përballemi

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani në fjalimin e saj të fundvitit para deputetëve mes shumë çështjeve që diksutoi për sfidat që ka përpara ...

VIDEO - Telefonata para seancës mes Abelard Tahirit e Arben Gashit

Dy deputetët opozitarë, Arben Gashi nga LDK dhe Abelard Tahiri nga PDK janë parë duke biseduar në telefon e pastaj në katër sy në Kuvendin e Kosovës ...

Reagon ish-prokurori Blakaj: I neveritshëm niveli i debatit në Kuvend

Ish-prokurori i Kosovës, Elez Blakaj, e ka quajtur të neveritshëm nivelin e debatit në Kuvend, pasi që emri i tij u lakua sot aty.

Abdixhiku: Kemi humbur një momentum për marrëveshje përfundimtare

Kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovë, Lumir Abdixhiku, tha se konsideron që Kosova ka humbur një momentum të rëndësishëm për një marrëveshje përfundimtare me ...

Zëvendësohet deputeti Uran Ismaili

Në seancën e sotme të Kuvendi i Kosovës është betuar deputeti i ri, Hisen Berisha i cili ka zëvendësuar kolegun e tij të Partisë Demokratike të ...

Mungon anëtarja e trupit gjykues, anulohet seanca ndaj këshilltarit komunal Ilir Baldedaj

Gjykata e Prizrenit ka dështuar të vazhdojë sot procesin gjyqësor ndaj këshilltarit Ilir Baldedaj, për shkak të mungesës në seancë të Arjeta Gashi anëtare ...