Postet nga: hetime

Vazhdon hetimi për autobusin, një nga pistat është karburanti rezervë

Po forcohen gjithnjë e më shumë dyshimet se në autobusin e “Besa Transit” ka mundësi të jetë transportuar lëndë djegëse nga e cila ka rënë zjarri ...

Pas hulumtimit të KALLXO.com, Prokuroria nis hetimet ndaj dy zyrtarëve të lartë të Komunës së Prizrenit

Pas hulumtimit të KALLXO.com, Prokuroria e Prizrenit ka nisur hetimet lidhur me një kontratë të nënshkruar nga ana e Komunës së Prizrenit për blerjen e disa ...

Motra e ish-zyrtarit të Doganës, kërkon sqarime nga Konjufca, Kurti e Sveçla për hetimet për vdekjen e vëllait

Laura Berisha, motra e ish-zyrtarit doganor i cili ishte gjetur pa shenja jete në vendin e tij të punës më 17 prill, ka kërkuar sqarime nga ministri i Punë...

Theret me thikë një i ri në Prishtinë

Një person është therur me thikë para pak minutash në Prishtinë. Lajmin për rastin e ka konfirmuar për KALLXO.com zëdhënësja e Policisë së Kosovë...

Turqia po i heton postimet për shëndetin e presidentit Erdogan

Autoritetet turke kanë nisur një hetim ndaj 30 personave të cilët akuzohen se kanë postuar dezinformata në rrjetet sociale për shëndetin e presidentit, Recep Tayyip Erdogan. Policia turke ...

Paraburgim të dyshuarve për fajde

Gjykata në Deçan ka caktuar masën e paraburgimit ndaj dy të dyshuarve për fajde.

Ekskluzive - Nisin hetimet ndaj RTK-së për kontratën e marrjes me qira të 17 veturave

Sektori për Hetimin e Korrupsionit në Policinë e Kosovës, ka nisur hetime ndaj Radio Televizionit të Kosovës rreth kontratës së RTK-së për marrjen me qira ...

Prokuroria jep detaje për aksionin e sotëm antikorrupsion në Pejë, Klinë dhe Istog - FOTO

Prokuroria e Pejës ka njoftuar se ka ndërmarrë  një aksion të gjerë në tri komuna, në Pejë, Istog dhe Klinë.