array(1) {
 [0]=>
 array(3) {
  ["square_thumb"]=>
  bool(true)
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#ae1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(5) "Ekipi"
 }
}
Shqipron Xhema

Shqipron Xhema

Shqipron Xhema i është bashkuar ekipit të Kallxo.com në vitin 2023. Më herët ka punuar në TV Tema, Gazeta Blic dhe Tribuna Channel.

Shqiproni ka të kryer bachelorin në Shkenca Politike teksa vazhdon studimet master në drejtimin Integrime Evropiane dhe Administratë Publike, teksa ka ndjekur një sërë trajnimesh si: Shkolla për Prokurim Publik – Birn, Shkolla e Aktivizmit – INPO, Shkolla Politike – PIPS, Shkolla për Gazetarinë Hulumtuese – Çohu dhe trajnime të tjera. Gjatë karrierës së tij është marr me tema të prokurimit publik, politikës por edhe ngjarjeve të tjera ditore.

Hobi i Shqipronit është shahu teksa është edhe fans i futbollit dhe AC Milan.

Policia gjatë vitit 2023 arrestoi mbi 11 mijë persona, 12 prej tyre për krime lufte

Policia: Gjendet pa shenja jete 86-vjeçarja në Rahovec

Policia në Ferizaj brenda një jave ua konfiskon patentë shoferët 15 personave

Posedim i narkotikëve, Policia arreston një person në Skenderaj

Policia thotë se gjeti një armë me 11 fishekë dhe një gëzhojë në vendin ku u gjet trupi i pajetë në Istog

Vazhdon kërkimi i 86-vjeçares në Rahovec

Osmani e Kurti shprehin ngushëllime për vdekjen e vëllait të kryetarit të Istogut

Fillon një operacion për kërkimin e një 86-vjeçareje në Rahovec

Reshjet e shiut e borës, Policia apelon për kujdes gjatë ngasjes në rrugë

Punimet në rrjetin energjetik, KEDS tregon se ku do të ketë ndërprerje të rrymës

Reshjet e shiut vështirësojnë qarkullimin në rrugën Prishtinë-Fushë Kosovë - VIDEO

AUV mbyllë 'Tregun e kafshëve' në Ferizaj: Hapësirë private ilegale, pa leje

Rohde: Kontigjenti gjerman në kuadër të KFOR-it dëshmon përkushtimin për paqe e siguri

Kurti në 25-vjetorin e bombardimeve të NATO-s: Me aleatë dhe miq ecim përpara vazhdimisht

Prokurori i Krimeve të Rënda del në vendin ku u gjet trupi i pajetë në Istog