array(1) {
 [0]=>
 array(3) {
  ["square_thumb"]=>
  bool(true)
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#ae1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(5) "Ekipi"
 }
}
Florinda Kelmendi

Florinda Kelmendi

Florinda ka përfunduar studimet për „Media dhe Komunikim“ në Universitetin për Biznes dhe Teknologji.

Dëshirën e fëmijërisë për t’u bërë gazetare ka përmbushur me punën e saj në KALLXO.com.

Në korrik të vitit 2023 ka filluar si praktikante dhe brenda disa muajve është ngritur në pozitën e gazetares juniore.

Është e fokusuar në fushën e qeverisjeve lokale në Komunat e Veriut dhe atë të Jugut, monitorimin e seancave gjyqësore gjithashtu duke mos lënë anash edhe raportimet në sektorë të tjerë që lidhen po me Rajonin e Mitrovicës.

Florinda ka marrë pjesë në trajnime për fushën e gazetarisë, ndër to KALLXO Rinia dhe Shkolla për Gazetarinë Hulumtuese-Cohu.

Shquhet si person pozitiv dhe insistuese në marrjen e përgjigjeve.

Aktiviteti i të rinjve të Mitrovicës me thirrje kundër gjuhës së urrejtjes

Vidhen armë në një poligon të shenjëtarisë në Gjakovë

Presidentja Osmani kërkon drejtësi për viktimat e dhunës seksuale gjatë luftës në Kosovë

Elbert Krasniqi viziton familjet e komunitetit egjiptian të cilave u janë ndërtuar shtëpitë

Moti për të dielën

Ndihmës Sekretari i OKB-së për Europë, Jença: Përkrahim dialogun Kosovë-Serbi

Disa nxënës u larguan nga testi i maturës për shkak të përdorimit të telefonit, rezultatet do të dalin më 1 korrik 2024

Dy medalje për xhudistet kosovare në Peru

Murati: 61 mijë familjeve ua subvencionuam faturat e rrymës për gjashtë muaj, masa riaktivizohet prapë në dimër

Dëmtohet kabllo, një pjesë e Fushë Kosovës mbetet pa ujë

'Kur kemi hy në grevë, e kemi vendosë edhe me vdekë' - Rrëfimi i minatorëve në marsh për grevën e 89-ës

Nis marshi i minatorëve në kujtim të grevës së vitit 1989

Minatorët e Trepçës nisen për të marrë pjesë në marshin që kujton grevën e vitit 1989

Minatorët në grevë, arsyeja mosrealizimi i pagës së plotë

Kurti viziton portin e Hamburgut, sheh nga afër sistemin e skanimit të ngarkesave me rreze X