Postet nga: Mitrovicë

Armend Agolli, kandidati i LDK-së për kryetar të Mitrovicës

Armend Agolli do të jetë kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës për kryetar të Mitrovicës në zgjedhjet lokale që do të mbahen në vjeshtë të këtij ...

Mitrovicë, arrestohet 23-vjeçarja, dyshohet se u prezantua rrejshëm si zyrtare e Prokurorisë

Policia në Mitrovicë ka arrestuar një të dyshuar pasi është prezantuar rrejshëm si zyrtare e Prokurorisë.

Arrestohet e dyshuara, sulmoi nënën në gjendje të dehur

Policia e Kosovës ka arrestuar një grua e cila dyshohet se në gjendje të dehur e kishte sulmuar nënën e saj.

Vdes një grua nga aksidenti në mes dy veturave në Mitrovicë

Një grua ka mbetur e vdekur në një aksident që ka ndodhur sot rreth orës 01:30 në rrugën nacionale Mitrovicë-Zubin Potok.

Mitrovica lëshon oborret e shkollave si parkingje për veturat e mërgimtarëve

Komuna e Mitrovicës ka vendosur që të lejojë shfrytëzimin pa pagesë të oborreve të pesë shkollave si parkingje për automjetet e mërgimtarëve.

I bllokon rrugën vëllait e kanosë motrat, arrestohet nga Policia

Një person i kishte bllokuar rrugën vëllait të tij dhe kishte thirrur në telefon edhe motrat duke i kërcënuar, pas një mosmarrëveshje që kishin pasur ...

Dy djem rrahin babanë e tyre në Mitrovicë

Gjatë ditës së djeshme dyshohet se dy djem kanë rrahur babanë e tyre.

Mitrovicë - Vritet me armë zjarri një 49 vjeçar

Një person i moshës 49 vjeçare  ka vdekur si pasojë e plagëve të marra nga të shtënat me armë zjarri në rrugën ‘Evlia Qelebia’, mbrëmë ...