Postet nga: Mitrovicë

Gjykimi i doganierit për derivatet e naftës – jep dëshminë udhëheqës i njësisë së transportit

Në gjykatën e Mitrovicës ka vazhduar seanca e gjykimit ndaj të akuzuarit Orhan Osmani. Osmani nga prokuroria e Mitrovicës akuzohet për keqpërdorim të detyrës ...

Aktgjykim lirues ndaj të akuzuarit për vrasje në tentativë, djali i tij dënohet me 2,000 euro për armëmbajtje pa leje

Gjykata e Mitrovicës e ka liruar nga akuza Gani Gërxhaliun, i akuzuar për vrasje në tentativë dhe armëmbajtje pa leje

Dosja e Gjykatës – Si ndodhi vrasja e të riut dhe plagosja e dy të tjerëve në Mitrovicë?

Gjykata e Mitrovicës ia ka caktuar masën e paraburgimit prej një muaji të pandehurit V. I., nën dyshimin e kryerjes së veprave penale “Vrasje e rëndë” ...

Paraburgim ndaj të dyshuarit për vrasjen në Mitrovicë

Të dyshuarit V.I. për vrasjen e një të riu ditë më parë në Mitrovicë, nga gjykata i është caktuar masa e paraburgimit prej 30 ditëve.

Kryeprokurori i Mitrovicës: Jemi duke ndërmarrë veprime pas informacioneve për shpenzim të rrymës për bitcion në veri

Ismet Ujkani, kryeprokurori i ri i Mitrovicës ka thënë se janë duke hetuar shpenzimin e madh të rrymës që po bëhet për prodhimin e monedhë...

Rruga e shembur në Shalë të Bajgorës nuk është ndërtuar nga Komuna

Paraditen e sotme në disa media lokale të Mitrovicës ka qarkulluar lajmi se në Shalë të Bajgorës është shembur një rrugë, e cila është ndërtuar rreth një ...

Lirohet nga akuza ish- drejtori i klubit futbollit “Kosova”

Procesi gjyqësor ndaj ish- drejtorit të klubit të futbollit  “Kosova”, Agron Selimi ka përfunduar me aktgjykim refuzues.

Njëmbëdhjetë mësimdhënës dhe 9 nxënës të infektuar me COVID-19 në shkollat e Mitrovicës

Gjendja e përgjithshme pandemike nëpër shkollat e komunës së Mitrovicës aktualisht është stabile dhe pa çrregullime të mëdha të procesit mësimor. Që nga ...