Postet nga: infrastruktura

Defektet e infrastrukturës kosovare

Rrugët me gropa, mungesë e sinjalistikës, mirëmbajtje e dobët por investime të mëdha. Kështu përshkruhet më së miri infrastruktura në Kosovë.

Banorë të tre fshatrave në Gjakovë, peticion me tre kërkesa për pushtetin qendror e lokal

Banorë të fshatit Doblibarë, Berdosanë dhe Vraniq të komunës së Gjakovës po ankohen për lënie pas dore, nga pushteti lokal dhe ai qendror.

Pakoja e Biden mbi infrastrukturën përballë kundërshtisë së republikanëve

Këtë javë ligjvënësit amerikanë pritet të diskutojnë rreth pakos 2 trilionë dollarëshe mbi infrastrukturën të Presidentit Joe Biden.

Biden zbulon planin masiv të investimeve në infrastrukturë

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, zbuloi një plan investimesh prej 2.3 trilionë dollarësh, që synon modernizimin e rrjetit të transportit në SHBA dhe krijimin e miliona vendeve të ...

Liburn Aliu pranoi zyrtarisht detyrën nga ish-ministri Abrashi

Arban Abrashi, zyrtarisht, sot ia dorëzoi detyrën ministrit të ri, të Infrastrukturës, Liburn Aliut. Fillimisht ish-ministri Abrashi i dëshiroi mirëseardhje ministrit Aliu, duke i dë...

Teatri i Studentëve të Fakultetit të Arteve të UP-së drejt funksionalizmit  

Edhe pak punë ka mbetur deri në funksionalizimin e plotë të Teatrit të Studentëve të Fakultetit të Arteve të Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishina”. 

Çka i premtuan Llapit tre kandidatët për kryetarë?

Disa ditë para se qytetarët e Podujevës do të dalin në votime në zgjedhjet e parakohshme për kryetarë, tre kandidatë nga tre partitë më të mëdha ...

Problemet e Shtimes në mandatin e tretë të Naim Ismajlit

Një komunë me 27 mijë e 324 banorë tash e 13 vite udhëhiqet nga një kryetar. Naim Ismajli nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës arriti që të udhëhiqte ...