array(1) {
 [0]=>
 array(3) {
  ["square_thumb"]=>
  bool(true)
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#ae1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(5) "Ekipi"
 }
}
Arta Sopi

Arta Sopi

Arta Sopi është bërë pjesë e ekipit KALLXO.com që nga nëntori 2018. Më parë, Arta ka punuar në gazetën “Zëri”, ndërsa praktikën e ka mbajtur në gazetën “Koha Ditore”.

Ka përfunduar studimet në Universitetin e Prishtinës “Hasan Prishtina”, Dega Gazetari dhe Komunikim Masiv, ndërsa studimet master është duke i vazhduar në Universitetin AAB, drejtimi Administratë Publike dhe Diplomaci.

Fusha e saj vazhdon të mbetet politika por gjithmonë e gatshme që të punojë edhe në fusha të tjera duke i shfrytëzuar të gjitha mundësitë që ia jep profesioni i gazetarisë.

Në përgjithësi është natyrë e buzëqeshur por në profesionin e saj ajo vazhdon të jetë sa më serioze dhe sa më e përkushtuar.

Ekspertët e Fondit Sovran i reagojnë deputetit Avdullah Hoti

Hapet rruga për zgjedhjen e kryesuesit të OSBE-së për 2024

Hamasi i liron edhe 11 pengje izraelite, Izraeli 33 të burgosur palestinezë

Rusia thotë se nuk do të ketë takim Lavrov – Blinken në samitin e OSBE-së në Shkup

Aksident me vdekje në Laç, këmbësori përplaset nga dy makina

Putini e nënshkruan buxhetin më të madh të Rusisë, i rrit shpenzimet për ushtrinë

Zubin Potok, konfiskohen 2,000 kg duhan

O'Brien: Shkaktimi i trazirave në veri nënkupton përballje me NATO-n

Dy të lënduar në aksidentin te Konviktet e Studentëve

Prishtinë, vdes 29-vjeçari që u gjet i shtrirë në tokë

Ukraina lëshon alarm për sulme ajrore ruse në të gjithë vendin

Punëtorët e Stacionit të Autobusëve “përplasen” me bordin, ndërhyn Policia

Kryeministri suedez i dënon thirrjet e ekstremit të djathtë për shkatërrimin e disa xhamive

Përpjekje për t’i dhënë fund luftës ndërmjet Izraelit dhe Hamasit

Ministrja e Jashtme belge: Tensionet janë të larta, duhet të vazhdoj dialogu Kosovë-Serbi