array(1) {
 [0]=>
 array(3) {
  ["square_thumb"]=>
  bool(true)
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#ae1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(5) "Ekipi"
 }
}
Arta Sopi

Arta Sopi

Arta Sopi është bërë pjesë e ekipit KALLXO.com që nga nëntori 2018. Më parë, Arta ka punuar në gazetën “Zëri”, ndërsa praktikën e ka mbajtur në gazetën “Koha Ditore”.

Ka përfunduar studimet në Universitetin e Prishtinës “Hasan Prishtina”, Dega Gazetari dhe Komunikim Masiv, ndërsa studimet master është duke i vazhduar në Universitetin AAB, drejtimi Administratë Publike dhe Diplomaci.

Fusha e saj vazhdon të mbetet politika por gjithmonë e gatshme që të punojë edhe në fusha të tjera duke i shfrytëzuar të gjitha mundësitë që ia jep profesioni i gazetarisë.

Në përgjithësi është natyrë e buzëqeshur por në profesionin e saj ajo vazhdon të jetë sa më serioze dhe sa më e përkushtuar.

Kuvendi Komunal i Gjilanit kërkon lirimin prej 100 eurove për tatimin në pronë

VIDEO - Momenti i përplasjes në Kuvendin e Serbisë

Lista Serbe i shkruan ambasadorëve të QUINT-it, ankohet për vendimet e qeverisë për shpronësime

Kuvendi i Serbisë diskuton për Kosovën

Cilat ndryshime pritet të bëhen nga ndryshimi i Ligjit për liritë fetare?

Deputetët rekomandojnë shkarkimin e bordit të Komisionit për Miniera dhe Minerale

Përçarja e bordit të KPMM-së, anëtarët tentojnë ta shkarkojnë kryesuesen

Cilat pritet të jenë procedurat për regjistrimin dhe shuarjen e një bashkësie fetare në Kosovë?

Kurti zotohet se qeveria do ta shtojë investimin për mbrojtje dhe siguri kibernetike

Hovenier: Kam shumë gjëra për të thënë javën e ardhshme

Qeveria: S’kemi pranuar kërkesë zyrtare për ndonjë takim Kurti-Lajçak

Qeveria i hapë rrugë shpronësimit të pronave që preken nga ndërtimi i parkut me panele solare nga KEK-u

Kamberi kërkon nga Escobar përfshirjen e përfaqësuesve të Luginës në dialogun Kosovë-Serbi

Levizja rezistenca e serbëve thërret për pasnesër protestë kundër "politikave katastrofike" të Aleksandar Vuçiqit

Presidentja Osmani takon homologun italian, diskutojnë për thellim të bashkëpunimit Kosovë-Itali