array(1) {
 [0]=>
 array(3) {
  ["square_thumb"]=>
  bool(true)
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#ae1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(5) "Ekipi"
 }
}
Arta Sopi

Arta Sopi

Arta Sopi është bërë pjesë e ekipit KALLXO.com që nga nëntori 2018. Më parë, Arta ka punuar në gazetën “Zëri”, ndërsa praktikën e ka mbajtur në gazetën “Koha Ditore”.

Ka përfunduar studimet në Universitetin e Prishtinës “Hasan Prishtina”, Dega Gazetari dhe Komunikim Masiv, ndërsa studimet master është duke i vazhduar në Universitetin AAB, drejtimi Administratë Publike dhe Diplomaci.

Fusha e saj vazhdon të mbetet politika por gjithmonë e gatshme që të punojë edhe në fusha të tjera duke i shfrytëzuar të gjitha mundësitë që ia jep profesioni i gazetarisë.

Në përgjithësi është natyrë e buzëqeshur por në profesionin e saj ajo vazhdon të jetë sa më serioze dhe sa më e përkushtuar.

Separatistët pro-rusë nuk tërheqin dënimin me vdekje për tre luftëtarë të huaj

Aksident mes tri automjeteve në autostradën "Ibrahim Rugova", lëndohen tre persona

Kosova fiton Estoninë në ragbi, estonezët nuk shënuan asnjëherë

Suspendohet polici që dyshohet se shtiu me armë zjarri në një aheng

Kurti në 17-vjetorin e LVV-së: Nuk jemi ndalur e as nuk do të ndalemi

Tahiri: Albin Kurti nuk mund ta pastrojë 'turpin' ndaj veteranëve me vizita te varrezat e dëshmorëve

Hovenier në Bllacë: NATO-ja solli stabilitet dhe prosperitet për Kosovën dhe rajonin

Abazoviq do të ftojë liderët e rajonit të vizitojnë së bashku Kievin

Kurti dhe Sveçla bëjnë lansimin e disa shërbimeve të reja elektronike përmes platformës 'e-Kosova'

Detaje nga takimi i presidentes Osmani me komandantin e FSK-së

Kurti takon ministrin e Forcave të Armatosura të Mbretërisë së Bashkuar

Pejë, arrestohet pasi kanosi dhe tentoi t`i godas zyrtarët policor

Mitrovicë, një person hedh granatën në rrugë

Gashi: Mesatarisht kohëzgjatja e trajtimit të lëndëve është 8 vjet e gjysmë

Osmani në hapjen "Javës së Krenarisë": Le të punojmë më shumë për dashurinë në shoqëri, shtet e familje