Postet nga: bujar osmani

Takimi me Escobar, Ministri i Jashtëm i Maqedonisë së Veriut: Diskutuam për rëndësinë e marrëveshjes

Ministri i Punëve të Jashtme të Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani është takuar sot në Ohër me Zëvendës Ndihmës Sekretarin Amerikan të Shtetit Gabriel Escobar ...

Osmani në Sofje: Provokatorët nuk do të lejohen të hyjnë në Maqedoni të Veriut

Të gjithë ata që provokojnë marrëdhëniet ndërshtetërore apo mohojnë identitetin maqedonas nuk do të lejohen të hyjnë në Maqedoninë e Veriut. Kështu ka deklaruar në ...

Osmani: Nëse dikush dëmtohet nga Ballkani i Hapur, ne s’do të jemi pjesë e nismës

Ministri i Punëve të Jashtme i Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani, tha të dielën në Shkup se nisma e Ballkanit të Hapur synon thellimin e bashkëpunimit mes ...

Osmani: Propozimi i ri francez e njeh maqedonishten si gjuhë zyrtare në BE

Ministri i Punëve të Jashtme i Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani deklaroi të shtunën se propozimi i modifikuar francez për zgjidhjen e kontestit mes Shkupit dhe Sofjes, ...

Osmani: BE-ja po humb kredibilitetin në rajon

Bashkimi Evropian po humb kredibilitetin në Ballkanin Perëndimor, ka deklaruar Ministri i Punëve të Jashtme i Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani duke komentuar zhvillimet e fundit në raport ...

Gërvalla zhvillon takim me homologun maqedonas, Bujar Osmani

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla ka zhvilluar një takim me homologun e saj nga Maqedonia e Veriut, Bujar Osmani.

Ministri i Jashtëm i Maqedonisë së Veriut kundërshton idenë për ricaktim të kufijve në Ballkan

Ministri i Jashtëm i Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani, ka theksuar se Maqedonia e Veriut do të qëndrojë krah Kosovës në rrugën e saj evropiane, duke ...

Ministri i Jashtëm i Maqedonisë së Veriut Bujar Osmani, pritet në takim edhe nga kryeministri Kurti

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti e ka pritur në takim ministrin e Punëve të Jashtme të Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani.