Postet nga: Avdullah Hoti

Hoti e akuzon Kurtin për shtrembërim të të dhënave për importet dhe eksportet

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, e ka akuzuar kryeministrin Albin Kurti për shtrembërim të të dhënave për importet dhe eksportet në Kosovë.

Hoti: Qeveria i dha të mbrapshtën vendit, në vend se të diskutohej me aleatë në Prishtinë, dialogojnë me Serbinë në Bruksel

Deputeti nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe ish-kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka kritikuar Qeverinë për faktin se temën e e dinarit po ...

Avdullah Hoti: Ka humbur momentumi për marrëveshje Kosovë-Serbi

Ish-kryeministri i Kosovës i tha BIRN-it se keqmenaxhimi i dialogut me Beogradin nga pasardhësi i tij e ka sjellë vendin në një bllokim – dhe ka çuar në izolim ...

Hoti për Kurtin: Ka mentalitet komunist, nuk do që të ketë opozitë fare

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se kryeministri Albin Kurti ka mentalitet komunist, që nuk dëshiron të këtë opozitë.

Hoti: 11 milionët për energjinë, paratë do t'i shkojnë KEDS-it dhe bizneseve tjera

Ish-kryeministri i Kosovës, tashmë deputet i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti ka reaguar në lidhje me vendimin e kabinetit qeveritar për ndarjen e 11 eurove lidhur me ...

Hoti propozon amandament për rritjen e buxhetit të RTK-së, LVV voton kundër

Deputeti i LDK-së, Avdullah Hoti gjatë shqyrtimit të projektligjit për ndarjet buxhetore për vitin 2024 ka propozuar një amandamet për të rritur buxhetin për Radio Televizionin e ...

Ekspertët e Fondit Sovran i reagojnë deputetit Avdullah Hoti

Grupi punues dhe ekspertët ligjorë të Fondit Sovran të Republikës së Kosovës (FSRK) i kanë reaguar deputetit të Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Avdullah Hotit, i ...

Hoti për Kuvendin zgjedhor të LDK: Vizioni mbetet i pa ndryshuar, Kosovë demokratike dhe e zhvilluar

Ish kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se sot është ditë feste në LDK, me rastin e mbajtjes së Kuvendit të dhjetë zgjedhor të kësaj partie.