array(1) {
 [0]=>
 array(3) {
  ["square_thumb"]=>
  bool(true)
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#ae1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(5) "Ekipi"
 }
}
Arta Sopi

Arta Sopi

Arta Sopi është bërë pjesë e ekipit KALLXO.com që nga nëntori 2018. Më parë, Arta ka punuar në gazetën “Zëri”, ndërsa praktikën e ka mbajtur në gazetën “Koha Ditore”.

Ka përfunduar studimet në Universitetin e Prishtinës “Hasan Prishtina”, Dega Gazetari dhe Komunikim Masiv, ndërsa studimet master është duke i vazhduar në Universitetin AAB, drejtimi Administratë Publike dhe Diplomaci.

Fusha e saj vazhdon të mbetet politika por gjithmonë e gatshme që të punojë edhe në fusha të tjera duke i shfrytëzuar të gjitha mundësitë që ia jep profesioni i gazetarisë.

Në përgjithësi është natyrë e buzëqeshur por në profesionin e saj ajo vazhdon të jetë sa më serioze dhe sa më e përkushtuar.

Fillon shitja online e biletave për ndeshjen Kosova – Irlanda e Veriut

Aksident në Qyshk të Pejës, vdes një 23-vjeçar

Vyrtyte Gërvalla: Është alarmuese shkelja e të drejtës për një gjykim në kohë të drejtë

Suzana Gashi: Arsyetimet e gjykatave për zvarritjen e lëndëve nuk qëndrojnë para Gjykatës Evropiane të të Drejtave të Njeriut

Përleshja mes vajzave në Pejë, intervistohet një e mitur

Valon Totaj: Është e vërtetë që qytetarët presin kohë të gjatë për realizimin e një të drejte civile

Zvarritja e lëndëve në gjykata - VIDEO

Përleshje mes vajzave në Pejë, Policia flet për incidentin

Mjeku kujdestar për gjendjen e 30-vjeçares që e zuri lisi: Ka lëndime gati në të gjitha pjesë e trupit

Zëvendëskryeministrja Rexhepi takon ambasadorin Hovenier

(FOTO) Largohet druri i rrëzuar në lagjen "Pejton"

Erërat e forta, prishje në rrjetin elektrik në disa komuna

Bislimi: Kosova dhe Serbia afër arritjes së marrëveshjes për energjinë

'Qeveria në hije' e PDK-së, Naim Ismajli emërohet koordinator për bujqësi

Guvernatori i BQK-së: Sektori i fondeve pensionale ka performancë pozitive