Foto-ilustrim

Traktori Del nga Rruga- Lëndohen Tre Persona

Tre persona janë lënduar në Bushincë të Novobërdëës pasi një traktor ka dalë nga rruga.

Policia njofton se në fshatin Bushincë të Novobërdës tre persona janë lënduar pasi një traktor ka dalë nga rruga.

Sipas policisë, dalja nga rruga e traktorit ka ndodhur për shkka të pakujdesisë së shoferit.

Lëndime kanë pësuar drejtuesi i këtij mjeti dhe dy pasagjerët, të cilëve u është ofruar tretman mjekësor në Spitalin Rajonal në Gjilan.

Njëri nga pasagjerët e lënduar është dërguar më pas për trajtmim mjekësor në QKUK.

KALLXO.com ka shkruar edhe për raste tjera të lëndimeve e vdekjeve prej daljes nga rruga, ose rrokullisjes së traktorëve.

13 Tetor 2017 - 12:17

Bekim Muhaxheri 13/10/2017 - 12:17
NDËRVEPRIMI0
Prishtina Insight
NA NDIQNI

Send this to a friend