Postet nga: Vlora Dumoshi

Vlora Dumoshi dhe Hykmete Bajrami bëjnë homazh te varri i Anton Çettës

Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi dhe ministrja e Financave, Hykmete Bajrami kanë bërë sot homazhe tek varri i Anton Çettës.

MKRS dhe UNKT me programe të përbashkëta për fuqizimin e të rinjve

Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, ka pritur sot në takim koordinatoren e OKB-së për Zhvillim Ulrika Richardson dhe përfaqësuesen e përhershme të ...

Ministrja Dumoshi jep dritën e gjelbërt për një stadium të ri në Skenderaj

Kryetari i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari, gjatë ditës së sotme zhvilloi takim me ministren e Kulturës, Rinisë dhe Sportit (MRKS), Vlora Dumoshi si dhe zëvendë...

12 milionë euro priten të investohen në stadiumin “Adem Jashari” në Mitrovicë

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi gjatë ditës së sotme ka vizituar Kryetarin e Mitrovicës së Jugut, Agim Bahtrin duke thënë se ministria që ...

Pritet të nënshkruhet marrëveshje kulturore Kosovë – Itali

Një marrëveshje bashkëpunimi në fushën e kulturës pritet të nënshkruhet mes Kosovës dhe Italisë.

Vlora Dumoshi flet për hapjen e teatrove dhe kinemave

Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi në njërën nga pyetjet parlamentare në lidhje me hapjen e teatrove ka thënë se pritet që sot të ...

Nis Java Europiane e Sportit në Kosovë

Sot në Kosovë ka filluar Java Europiane e Sportit, e cila organizohet edhe në vendet e tjera europiane nga 23 deri më 30 shtator.

Telegram ngushëllimi i ministres Dumoshi me rastin e vdekjes së Adem Mikullovcit

Ministrja e Kulturës Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi përmes një telegrami ka ngushëlluar familjen dhe komunitetin skenik në vend me rastin e ndarjes nga jeta të aktorit, ...