Postet nga: Vlora Dumoshi

Vazhdon bashkëpunimi mes Ministrisë së Kulturës dhe UNICEF-it për fuqizimin e të rinjve

Ministrja e Kulturës, Vlora Dumoshi, dhe shefi i UNICEF-it në Kosovë, Murat Shahin, kanë vazhduar bashkëpunimin për programin gjithëpërfshirës për fuqizimin ekonomik të 10 ...

Gjakova pritet të bëhet me stadium e fusha të tenisit

Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi e ka vizituar Komunën e Gjakovës, për të parë investimet që po i bon MKRSS-ja në këtë ...

Ministria e Kulturës dhe Komuna e Prizrenit nënshkruajnë marrëveshje për shtëpinë e kulturës në Manastiricë

Ministrja e Kulturës, Vlora Dumoshi dhe kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka, sot kanë nënshkruar memorandum bashkëpunimi për ndërtimin e shtëpisë së ...

Ministria e Kulturës dhe Universiteti i Prishtinës nënshkruajnë marrëveshje për Muzeun e Natyrës

Me rastin e Ditës Ndërkombëtare të Muzeve, ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi dhe rektori i Universitetit të Prishtinës, Marjan Demaj  kanë në...

Dumoshi: Nëse nuk respektohen masat, do të detyrohemi t’i pezullojmë garat në futboll sërish

Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumshi, sot ka zhvilluar një takim me krerët e Federatës së Futbollit të Kosovës, kryetarin Agim Ademin dhe sekretarin ...

4 milionë e 600 mijë euro do të investohen për ndërtimin e stadiumit të Gjilanit

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, ka nënshkruar memorandum bashkëpunimi me Komunën e Gjilanit, për ndërtimin e stadiumit të qytetit.

Ministrja Vlora Dumoshi: Uniteti i LDK-së ekzistencial në çdo kohë për Kosovën  

Ministrja në detyrë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi ka reaguar në Facebook lidhur me kritikat e kryeministrit Albnin Kurit drejtuar LDK-së, gjatë mbledhjes së sotme të Qeverisë ...

Ministrja në detyrë e Kulturës, Vlora Dumoshi, flet për qeverisjen 100 ditëshe

Ministrja në detyrë e Kulturës, Vlora Dumoshi në mbledhjen e sotme të qeverisë për 100 ditëshin e qeverisjes tha se ndonëse me staf të reduktuar për ...