Postet nga: LDK

Anëtari i LDK-së emërohet kryesues i Bordit të KEK-ut

Qeveria e Kosovës e ka shkarkuar Bordin e përkohshëm të ndërmarrjes KEK, duke e emëruar një bord të ri të përkohshëm.

Ish-kandidati për deputet i LDK-së emërohet në Bordin e Infrakos-it

Më 19 tetor 2020 Qeveria Hoti e ka emëruar Brahim Selimajn, Sead Thaçin, Avni Kajdomqajn dhe Sanja Lazareviqin në bordin e përkohshëm të ndërmarrjes “Hekurudhat e Kosovë...

Isa Mustafa: Nëse nuk gjejmë zgjidhje për Presidentin, jemi të përgatitur për zgjedhje

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka folur pas takimit me dy partnerët e tij të koalicionit, Ramush Haradinajn dhe Fatmir Limajn.

Nënkryetari i LDK-së: Mënyra e ndaljes së Haki Rugovës ka pasur indikacione jokorrekte

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), njëherësh kryetari i Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti ka thënë se ka pasur indikacione jo korrekte me ...

Nënkryetari i LDK-së flet për zgjedhjen e Presidentit

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), njëherësh kryetari i Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti ka deklaruar se presidenti i vendit duhet të zgjidhet me ...

Nënkryetari i LDK-së flet rreth idesë që PDK-ja t’i bashkohet Qeverisë Hoti

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), njëherësh kryetari i Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti, ka deklaruar se nuk mund të japë ndonjë vlerësim ...

Arben Gashi harron kohën kur Isa Mustafa lobonte për Kancelarin e Austrisë

Gjatë ditës së sotme, ish-kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka ftuar shqiptarët që jetojnë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ta votojnë Joe Biden për ...

Haziri për pozitën e kryetarit të LDK-së: Një ditë i vjen rendi!

Kryetari i Komunës së Gjilanit dhe nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lutfi Haziri, ka thënë se beson që një ditë do të t'i vijë ...