Postet nga: ardian gola

Anëtarësia e SBASHK-ut voton kundër propozimit të deputetit Gola për fillim të mësimit dhe mos notim të nxënësve

Anëtarësia e Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (SBASHK) është takuar virtualisht për të diskutuar propozimin e deputetit dhe njëherit kryetarit të ...

Deputeti i LVV-së me propozim për sindikalistët: Fëmijët të kthehen në shkollë, por të mos vendosen notat

Gjatë takimit të sotëm në mes SBAShk-ut, Komisionit për Arsim, ministres Nagvaci dhe ministrit Hekuran Murati është diskutuar lidhur me grevën në arsim dhe në sektorin publik ...

Jasharaj: Jam bullizuar në Kuvendin e Kosovës pasi kam përdorur fjalën "vëlla"

Kryetari i Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Kulturës, Rrahman Jasharaj, dhe deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Ardian Gola, kanë pasur një përplasje sot ...

Shqyrtimi i Projektligjit për Agjencinë e Kosovës për Akreditim, shoqëria civile jep komentet e saj

Komisioni për Arsim, Shkencë, Teknologji, Inovacion, Kulturë, Rini dhe Sport, sot mbajti dëgjimin e dytë publik lidhur me Projektligjin për Agjencinë e Kosovës për Akreditim, ...

Shqyrtimi i Projektligjit për AKA-në, propozimet kryesore për kohëzgjatjen e akreditimeve

Një debat publik rreth Projektligjit për Agjencinë e Kosovës për Akreditim mblodhi sot përfaqësuesit e institucioneve të arsimit të lartë, përfshirë këtu universitetet ...

Komisioni për Arsim pritet t'i mbajë tri diskutime publike për Projektligjin për Agjencinë e Akreditimit

Komisioni për Arsim, Shkencë, Teknologji, Inovacion, Kulturë, Rini dhe Sport në mbledhjen e sotme vendosi që të mos formojë grupe punues për shqyrtimin e dy projektligjeve, por të ...

Nagavci: Do të garantoj që askush të mos ndërhyjë në Agjencinë e Kosovës për Akreditim

Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci tha se e kanë vendosur si prioritet qeverisës mbështetjen për Agjencinë e Kosovës për Akreditim.

Komisioni për Arsim e dërgon në Kuvend projektligjin për Agjencinë për Akreditim të Kosovës

Më 7 vota për, asnjë kundër dhe asnjë abstentim, Komisioni për Arsim në tentativën e dytë e ka miratuar në parim Projektligjin për Agjencinë për ...