Postet nga: ditëlindja

Vlora Dumoshi uron Ismail Kadarenë në 85 vjetorin e lindjes

Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi e ka uruar shkrimtarin Ismail Kadare në 85 vjetorin e lindjes.

Akademia e Shkencave e Shqipërisë shënon 85 vjetorin e lindjes së Ismail Kadaresë

Më 28 janar 2021, Ismail Kadare mbush 85 vjet. Për ta shënuar këtë përvjetor Akademia e Shkencave e Shqipërisë do të organizojë veprimtarinë shkencore, “Ismail Kadare, shkrimtar shqiptar ...

Kampionja olimpike e Kosovës feston ditëlindjen

Majlinda Kelmendi, një ndër emrat më të suksesshëm shqiptarë sot feston ditëlindjen e 29-të.

Cineplexx feston dy vjetorin

Për të shënuar dy vjetorin e themelimit të saj Kinemaja Cineplexx Kosova në Prishtinës do të zbres në 1. 99 cent çmimet për gjithë filmat që kjo kinema ...

Ditëlindja e Komandantit Legjendar Adem Jashari

Komandanti legjendar Adem Jashari sot po të ishte gjallë do t’i bënte 63 vjet.

Bill Clinton sot feston ditëlindjen, e kosovarët bashkë me të

Ish- presidenti i ShBA-së, Bill Clinton sot feston ditëlindjen e 72-të.

Thaçi nga Kadare Pret Rrumbullakim të Krijimtarisë së Nobelueshme

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi përmes një postimi në profilin e tij në Facebook i ka uruar Ismail Kadaresë ditëlindjen e 82-të.

Ibrahim Rugova sot do të Festonte Ditëlindjen e 73-të

Sot është ditëlindja e Ibrahim Rugovës, presidentit të parë të Kosovës të njohur ndërkommbëtarisht.