Postet nga: Vlora Dumoshi

Nis Java Europiane e Sportit në Kosovë

Sot në Kosovë ka filluar Java Europiane e Sportit, e cila organizohet edhe në vendet e tjera europiane nga 23 deri më 30 shtator.

Telegram ngushëllimi i ministres Dumoshi me rastin e vdekjes së Adem Mikullovcit

Ministrja e Kulturës Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi përmes një telegrami ka ngushëlluar familjen dhe komunitetin skenik në vend me rastin e ndarjes nga jeta të aktorit, ...

Ministrja Dumoshi i ndan mirënjohje shkrimtarit Shpëtim Selmani

Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, ka nderuar me mirënjohje shkrimtarin Shpëtim Selmani. Kjo mirënjohje Selmanit iu dorëzua gjatë një pritjeje që iu ...

Ministrja Dumoshi takon Këshillin e ri të Bibliotekës Kombëtare

Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, ka pritur sot në një takim njohës Këshillin e ri Drejtues të Bibliotekës Kombëtare të Kosovës, “...

Përurohet restaurimi i mullirit të shekullit 19-të në Graboc të Obiliqit

Mulliri i Behramajve në Graboc të Obiliqit, i vitit 1864, objekt i trashëgimisë kulturore, është restauruar si kujtesë e historisë.

Ministrja Dumoshi kujton poetin Ali Podrimja  

Ministrja e Kulturës, Vlora Dumoshi ka kujtuar sot përmes një njoftimin poetin Ali Podrimja, në tetë vjetorin e vdekjes.

Ministrja Dumoshi premton investime në kulturën dhe sportin e Fushë-Kosovës  

Pavarësisht situatës me pandeminë e COVID-19 dhe mosprocedimit të shumë investimeve kapitale për këtë vit, ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, ka premtuar ...

Dumoshi: Salla sportive në Istog përfundon në shtator të këtij viti

Projekti i ndërtimit të sallës së sportit në Istog i nisur që nga viti 2007, do të përfundojë në shtator të këtij viti.