Postet nga: Vlora Dumoshi

Dumoshi: Nëse nuk respektohen masat, do të detyrohemi t’i pezullojmë garat në futboll sërish

Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumshi, sot ka zhvilluar një takim me krerët e Federatës së Futbollit të Kosovës, kryetarin Agim Ademin dhe sekretarin ...

4 milionë e 600 mijë euro do të investohen për ndërtimin e stadiumit të Gjilanit

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, ka nënshkruar memorandum bashkëpunimi me Komunën e Gjilanit, për ndërtimin e stadiumit të qytetit.

Ministrja Vlora Dumoshi: Uniteti i LDK-së ekzistencial në çdo kohë për Kosovën  

Ministrja në detyrë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi ka reaguar në Facebook lidhur me kritikat e kryeministrit Albnin Kurit drejtuar LDK-së, gjatë mbledhjes së sotme të Qeverisë ...

Ministrja në detyrë e Kulturës, Vlora Dumoshi, flet për qeverisjen 100 ditëshe

Ministrja në detyrë e Kulturës, Vlora Dumoshi në mbledhjen e sotme të qeverisë për 100 ditëshin e qeverisjes tha se ndonëse me staf të reduktuar për ...

A do të ndiqet shembulli i Besian Mustafës për ndërprerjen e kontratave mbi vepër

Ditë më parë, ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Besian Mustafa njoftoi se shkëputi 60 kontrata “afatshkurta antiligjore”.

Telegram ngushëllimi i ministres Dumoshi për vdekjen e Ahmet Brahimajt 

Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi përmes një telegram ngushëllimi ka ngushëlluar familjen Brahimaj, për vdekjen ish-drejtorit të Baletit Kombëtar, Ahmet Brahimaj. 

Telegram ngushëllimi i ministres Dumoshi me rastin e vdekjes së këngëtares së njohur  

Ministrja e Kulturës, Vlora Dumoshi, përmes një telegrami ka shprehur ngushëllime për vdekjen e këngëtares Shahindere Bërlajolli-Stafai. 

Kosova do të bëhet me Qendër Nacionale të Xhudos

Kosova pritet të bëhet me Qendër Nacionale të Xhudos, falë memorandumit të bashkëpunimit ë kanë nënshkruar sot Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi dhe ...