VIDEO: Përleshje mes tifozëve të Kosovës dhe atyre të Malit të Zi

Një përleshje ka ndodhur në mes të tifozëve të Kosovës dhe të Malit të Zi ka ndodhur gjatë zhvillimit të ndeshjes mes dy kombëtareve.

Për shkak të përleshjes kanë ndërhyrë përgjegjësit e sigurisë, të cilët janë përpjekur të ulin tensionet.

Ata janë vendosur në mes të dy tifozërive.

Po ashtu, edhe Njësitë Speciale janë afruar te vendi I ngjarjes.

Kosova është duke e mposhtur Malin e Zi me rezultat 2 me 0, me golin e shënuar nga Rrahmani në minutën e 10-të dhe të Muriqit në minutën e 35-të.