Angli- Kosovë, përfundon pjesa e parë (VIDEO)

Ka përfunduar pjesa e parë ndërmjet Anglisë dhe Kosovës, me rezultat 5-1, për vendasit.

Të parët që kaluan në epërsi ishin Kosova në minutën e parë me goline Valon Berishës.

Por, vendasit u rikthyen shpejt duke e barazuar me Sterlingin në minutën e 8’.

Kane realizoi për 2-1, në minutën e 19’.

Për rezultatin 3-1, shënoi autogol Mërgim Vojvoda në minutën e 38’.

Jadon Sancho i shënoi dy gola në fundin e pjesës së parë për rezultatin 5-1.

Për ta parë golat KLIKONI KËTU.

Kjo ndeshje po luhet në kuadër të kualifikimeve për “Euro 2020”.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!