Postet nga: Angli- Kosovë

'Skysport': S'mund të jenë 119 kombëtare më të mira se Kosova

Pas ndeshjes mes Anglisë dhe Kosovës në stadiumin St. Mary në Southampton, Kaveh Solhekol dhe Rob Dorsett të 'Skysport' kanë analizuar pikat e forta dhe të dobëta në ...

Dekadat e kameramanit anglez: 1999 në luftën e Kosovës, 2019 në ndeshjen e Kosovës

Kameramani angelz, Chris James ka pasur një ditë jo të zakonshme pune natën e mbrëmshme.

Challandes: U thashë futbollistëve të mos dorëzohen pas pjesës së parë dhe ata nuk u dorëzuan

Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes ka folur pas disfatës 5-3 ndaj Anglisë.

Anglia s'i kishte pranuar 3 gola në shtëpi që nga viti 2012, Kosova ia prish rekordin (Foto)

Kosova ka arritur që t’i shënoj tre gola në humbjen që e pësoi nga Anglia me rezultat 5-3, ndeshje e vlefshme për Grupin A, për ...

Kosova mposhtet nga Anglia, lojë fenomenale e 'dardanëve'

Kosova e ka pësuar humbjen e parë pas plotë 15 ndeshjeve, ndaj Anglisë me rezultat 5-3.

Kosova ia shënon golin e dytë Anglisë (VIDEO)

Kosova e ka shënuar golin e dytë në minutën e 49’ me Valon Berishën pas asistimit të Vedat Muriqit.

Angli- Kosovë, përfundon pjesa e parë (VIDEO)

Ka përfunduar pjesa e parë ndërmjet Anglisë dhe Kosovës, me rezultat 5-1, për vendasit.

Anglia kalon në epërsi me golin e Harry Kane (Video)

Anglia ka arritur ta rikthej epërsinë pas vetëm 19’ minutave lojë.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!