array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(26) "https://kallxo.com/shkurt/"
 }
}

Ish drejtori i ATK-së dhe zëvendës drejtori i përgjithshëm ftohen të dëshmojnë në gjykimin për korrupsion

Ish drejtori i ATK-së Behxhet Haliti dhe zëvendës drejtori i përgjithshëm i këtij institucioni Nahit Sharku janë ftuar që të dëshmojnë në gjykimin pë...

Moti për ditën e diel

E diela pritet të jetë ditë kryesisht me diell.

Polica nis hetime për gjuajtjen me armë në ndejën ku mori pjesë Nasim Haradinaj

Policia e Prizrenit ka nisur hetime pas raportimit të KALLXO.com se në një ndejë në Bjeshkët e Sharrit ishte gjuajtur me armë.

Hoti dhe Zemaj diskutojnë mundësinë që punonjësve shëndetësorë t’u paguhet shtesa mujore deri në 300 euro

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj se bashku me kryeministrin Avdullah Hoti sot kanë shqyrtuar mundësinë që punonjësve shëndetësorë t’i paguhet shtesa mujore deri ...

Zemaj premton përkrahje në menaxhimin e pandemisë në komunat e Luginës së Preshevës

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj sot ka takuar kryetarin e Këshillit Kombëtar Shqiptar, Ragmi Mustafa dhe kryetarin e Komunës së Bujanocit, Nagip Arifi, takim në ...

KALLXO.com i kërkon Zyrës së Kryeministrit CV-të e anëtarëve të rinj të bordeve të ndërmarrjeve publike

Në mbledhjen e djeshme të Qeverisë së Kosovës, qeveria Hoti mori vendim për shkarkimin e katër Bordeve të Përkohshme të Ndërmarrjeve Publike.