Postet nga: Qeveria

Qeveria: Bashkatdhetarët e aksidentuar në Kroaci do të vijnë në Aeroportin e Prishtinës pas orës 22:00

Qeveria e Kosovës ka njoftuar se bashkatdhetarët të cilët i kanë mbijetuar aksidentit tragjik në Kroaci, do të vijnë në Kosovë me transport ajror, sonte pas orë...

Donatori i Vetëvendosjes u emërua anëtar i bordit të përkohshëm të Postës

Naim Halili në janar 2021 i kishte dhuruar 100 euro donacion për Lëvizjen Vetëvendosje, e cila po garonte në zgjedhjet e fundit që janë mbajtur me 14 shkurtit të vitit 2021.

Qeveria në Hungari dyshohet se hakoi telefonët e gazetarëve hulumtues

Qeveria e ekstremit të djathtë e Hungarisë dyshohet për hakimin e telefonëve të gazetarëve hulumtues dhe shënjestrimin e pronarëve, raporton The Guardian.

Tahiri ironizon me Kurtin: Besoj që kthehet nga Kana, nuk rri sa në Greqi

Shefi i deputetëve të PDK-së, Abelard Tahiri ka ironizuar me vizitat jashtë vendit të kryeministrit Albin Kurti.

Tahiri – Qeverisë: Rishikimin buxhetor po na e sillni me vonesë, pas 120 ditëve

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga AAK-ja, Besnik Tahiri, foli në lidhje me rishikimin buxhetor të vitit 2021.

Hoti: LDK e ka të vështirë të mbështesë këtë rishikim të buxhetit

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Avdullah Hoti e ka komentuar rishikimin e buxhetit dhe ka thënë se ky Projektligj nuk e reflekton asnjë nga premtimet elektorale ...

PDK kritikon rishikimin e buxhetit nga Qeveria: Nuk i adreson nevojat e qytetarëve

Deputeti nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Bedri Hamza, ka kritikuar rishikimin e buxhetit të Kosovës që sot në Kuvend e ka paraqitur Qeveria.

Qeveria miraton emrat e propozuar për bordin e përkohshëm të KRU “Gjakova”

Qeveria e Kosovës i ka miratuar emrat e propozuar për bordin e përkohshëm të drejtorëve të ndërmarrjes publike Kompania Rajonale e Ujësjellësit "...