array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(26) "https://kallxo.com/shkurt/"
 }
}

Gjilan, falsifikon datën e lindjes për të vazhduar punën pas pensionimit

Me qëllim që të vazhdoj punën edhe një vit pas pensionimit një person në Gjilan ka falsifikuar datën e lindjes në kopjen e ekstraktit nga Regjistri Qendror ...

Ismaili: Klinika ku është kryer aborti i së miturës nga Drenasi ka qenë e palicencuar

Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili po raporton para Komisionit për Shëndetësi, Punë dhe Mirëqenie Sociale lidhur me Licencimin e institucioneve private shëndetësore.

Ferizaj, policia gjen armë dhe drogë në shtëpinë e mërgimtarit

Në shtëpinë e një personi në Ferizaj, i cili jeton në shtetet perëndimore policia ka gjetur dje substanca narkotike dhe armë.

Prizren, bie nga tetë metra lartësi

Një person në Prizren ka rënë dje nga pullazi i një shtëpie, rreth 8 metra lartësi.

Drejtori që akuzohet për blerjen e dëshmitarëve për Sami Lushtakun, paraburgoset 30 ditë me dyshime të reja

Gjykata Themelore e Mitrovicës ka caktuar masën e paraburgimit prej 30 ditëve për Skender Tahirajn, ish- kryeshef i kompanisë së pastrimit ‘Uniteti’ në Mitrovicë, raporton Kallxo.com.

Një rreth-rrotullim në Prishtinë me flamur të Kosovës (FOTO)

Sa herë vendi gjendet në vigjilje të festave kombëtare, në opinionin kosovar nis një debat rreth një flamuri të madh kombëtar të varur në një shesh në rreth-rrotullimin ...