array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(26) "https://kallxo.com/shkurt/"
 }
}

KQZ bëhet gati për zgjedhje, zhvillon aplikacionin për votuesit

Institucioni i organizmit të zgjedhjeve në Kosovë, KQZ, ka nënshkruar kontratë në vlerë 11 mijë e 200 euro për zhvillimin e aplikacionit për ndarjen e votuesve në vendvotime.

Moti për ditën e diel

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës  ka njoftuar se të dielën do të mbajë mot me diell dhe me vranësira.

Prizren: Nesër në 12 lagje do të ketë reduktime të ujit të pijes

Kompania Rajonale e Ujësjellësit “ Hidroregjioni Jugor” në Prizren, ka njoftuar se nesër do të ketë reduktime të ujit të pijes në disa lagje.

Dëmtohet gypi i ujësjellësit në lagjen Aktash, kompania njofton kur pritet rikthimi i ujit

Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Prishtina” ka njoftuar se që nga ora 10:00 e mëngjesit lagjja Aktash, përkatësisht rruga “Agim Ramadani” ka mbetur pa ujë të pijes.

Shqipëri, 153 raste të reja me COVID-19, afro 5 mijë raste aktive

Ministria e Shëndetësisë në Shqipëri ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë shënuar 5 viktima nga COVID-19, duke e çuar në 358 numrin e viktimave në ...

EULEX përkujton doganierin e vrarë në vitin 2013 në veri të Kosovës

Misioni i Bashkimit Europian EULEX ka përkujtuar doganierin e vrarë më datë 19 shtator të vitit 2013, Audrius Senavicius.