array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(26) "https://kallxo.com/shkurt/"
 }
}

Dështimi në parandalim, i dyshuari për vrasjen e gruas e kishte rrahur edhe më parë me bisht të sëpatës

Nuhi Mavroqani, i cili dyshohet se në Kamenicë e ka vrarë (mbytur), gruan e tij me shufër metalike po del të ketë qenë edhe më parë i dënuar ...

Shëtitja e Hashim Thaçit pa maskë dorëzohet ankesa në inspektoriat

Në mbledhjen e datës 13 korrik 2020, Qeveria e Kosovës me qëllim të parandalimit të përhapjes dhe kontrollit të infeksionit COVID-19, mori vendim me anë të të cilit ...

Prishtinasi i ik policisë me motoçikletë

Në lagjen 'Dardania' në Prishtinë një i dyshuar u ka ikur njësive policore me motoçikletë dhe më pas e ka braktisur atë.

Podujevë, shkel vendimin e qeverisë dhe kërcënon policët

Dje në rrugën "Nuhi Gashi" në Podujevë është shoqëruar në polici një i dyshuar pasi nuk kishte respektuar vendimin e qevrisë dhe më pas ka sulmuar zyrtarët ...

Mushtisht, arrestohet burri për sulm ndaj gruas

Në fshatin Mushtisht të Suharekës është arrestuar nëj burrë pasi kishte ushtruar dhunë fizike ndaj bashkëshortes së tij të cilës i ka shkaktuar lëndime trupore.

Granata e gjetur te vendpunishtja e Xhamisë së Madhe, e kohës së Luftës së Dytë Botërore

Dje në lagjen 'Dardania' në Prishtinë punëtorët që kanë qenë duke kryer punime kanë hasur në një mjet të dyshuar shpërthyes.