Nora Gjakova i fiton dy betejat e para ndaj ruses Dzhigaros dhe ndaj Abazetta Dabonne nga Bregu i Fildishtë

Nora Gjakova ka arritur të triumfoj ndaj ruses Diana Dzhigaros në luftën e saj të parë në Grand Prixin e Budapestit në Hungari.

Gjakova ka arritur ta fitoj edhe duelin e dytë ndaj garueses nga Bregu i Fildishtë Abzetta Dabonne.

Në garën e tretë Gjakova do të ndeshet me Bullgaren Ivelina Ilieva.

Kosova është duke u përfaqësuar me pesë garues në Grand Prixin e Budapestit në Hungari.