Postet nga: Xhudo

Xhudistët nga Kosova me katër medalje në Kampionatin Europian

Komiteti Olimpik i Kosovës ka bërë të ditur se xhudistët kosovarë kanë siguruar katër medalje në Kampionatin Europian që po zhvillohet në Montpellier të Francës.

Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova fitojnë medalje në kampionatin europian në Francë

Xhudistet Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova fitojnë medalje në Kampionatin europian të xhudos për seniorë në Montpellier, në Francë.

'Një grua që bëri histori pa u ndalur'

“Një grua që bëri histori pa u ndalur”- kështu e përshkruan Federata Ndërkombëtare e Xhudos, Majlinda Kelmendin, Kampionen Olimpike nga Kosova.

Nora Gjakova fiton medaljen e artë, Distria Krasniqi të argjendtën, në “Grand Slam Baku 2023”

Xhudistja Nora Gjakova (-57 kg) ka fituar medaljen e artë në “Grand Slam Baku 2023” në Azerbajxhan.

Ekipi i Kosovës fiton dy medalje të arta në kampionatin ballkanik të xhudos

Komiteti Olimpik i Kosovës ka njoftuar se ekipi i Kosovës në xhudo ka fituar edhe dy medalje të arta, një të argjendtë dhe një të bronztë në Kampionatin ...

Kosova nikoqire e Kampionatit të Hapur Evropian të Xhudos

Kosova do të jetë nikoqire e Kampionatit e Kampionatit të Hapur Evropian të Xhudos. Ky kampionat do të mbahet më 16 dhjetor 2023 në Prishtinë.

Loriana Kuka rrëmben medaljen e bronztë në Grand Prix të Taxhikistanit

Xhudistja e Kombëtares së Kosovës, Loriana Kuka ka arritur një tjetër sukses në ‘tapetet’ ndërkombëtare.

Kosova së shpejti me gara ndërkombëtare të xhudos

Sindikata Evropiane e Xhudos (EJU) ka njoftuar se në Kosovë do të organizohet turneu i ndërkombëtar i xhudos.