Postet nga: Nora Gjakova

Xhudistët nga Kosova me katër medalje në Kampionatin Europian

Komiteti Olimpik i Kosovës ka bërë të ditur se xhudistët kosovarë kanë siguruar katër medalje në Kampionatin Europian që po zhvillohet në Montpellier të Francës.

Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova fitojnë medalje në kampionatin europian në Francë

Xhudistet Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova fitojnë medalje në Kampionatin europian të xhudos për seniorë në Montpellier, në Francë.

Majlinda Kelmendi, Nora Gjakova dhe Distria Krasniqi marrin gradën “kolonel” në Forcat e Armatosura të Shqipërisë

Xhudistet nga Kosova, Distria Krasniqi, Nora Gjakova dhe Majlinda Kelmendi, e cila tashmë është trajnere e xhudos dhe sportistë të tjerë shqiptarë, morën gradën “kolonel” si pjesë e ...

Nora Gjakova e papërmbajtshme, kalon në finale të Grand Slamit në Abu Dhabi

Nora Gjakova ka arritur të kualifikohet në finalen e të Grand Slamit që po zhvillohet në Abu Dhabi të Emirateve të Bashkuara Arabe.

Viti 2021 i Nora Gjakovës dhe Distria Krasniqit

Në vitin 2021, u zhvilluan shumë ngjarje sportive. Por sukseset e Nora Gjakovës dhe Distria Krasniqit patën jehonë të madhe.

Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova të parat në botë

Pas shpalljes së Driton Kukës dhe Distria Krasniqit si më të mirët e vitit 2021 nga Federata Botërore e Judos, Kosova ka marrë edhe një lajm të mirë.

Federata Europiane e Xhudos shpërblen dy kampionet olimpike të Kosovës

Federata Europiane e Xhudos i ka shpërblyer me dekoratë kampionet olimpike të Kosovës, Distria Krasniqin dhe Nora Gjakovën për arritjet e tyre gjatë vitit 2021.

Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova do të jenë pjesë e Forcave të Armatosura të Shqipërisë

Dy medalistet e Lojërave Olimpike nga Kosova, Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova do të jenë pjesë e Forcave të Armatosura të Shqipërisë. Kështu bëri të ditur ...